Cubitos

W Cubitos gracze wcielają się w uczestników corocznego Cube Cup, wyścigu strategii i szczęścia, aby wyłonić mistrza Cubitos. Każdy gracz ma biegacza na torze wyścigowym i zespół wsparcia, który jest reprezentowany przez wszystkie kości, którymi rzucasz. W każdej turze rzucasz kośćmi i wykorzystujesz ich wyniki, aby poruszać się po torze wyścigowym, kupujesz nowe kości, by skorzystać ze zdolności i by Twój zespół wspracia był jeszcze lepszy, szybszy — ale musisz uważać, aby nie forsować szczęścia, bo możesz stracić!

O Cubitos

Cubitos: Ryzykowny Wyścig

Jak nazwa sugeruje, jest to szalony wyścig zwariowanych postaci z sześciennego świata, w którym co chwila będziemy igrać z losem.
Cubitos to gra od 2 do 4 graczy na 30 do 60 minut, w którą mimo 10+ na pudełku spokojnie zagrają młodsi. Prócz wspomnianego już wyścigu i mechaniki igrania z losem (Push Your Luck – znanego ze świetnej gry „Szarlatani z Pasikurowic„), mamy tu także budowanie zasobów kości (Dice/Pool Building) czyli kościanej odmiany lubianego Deck Buildingu znanego choćby z popularnej gry Brzdęk lub Wyprawa do ElDorado.

Jak nie trudno się domyślić to wszystko oznacza, że gra ma przeogromną regrywalność, a możliwość własnego komponowania wyścigu, choć oczywiście można posiłkować się tymi z instrukcji, znaczy, że zawsze ustawimy rozgrywkę, tak by była dla nas jak najbardziej satysfakcjonująca. Tak samo jak podziwianie samego wyglądu gry, bo ta jest super kolorowa, z świetnymi ilustracjami i praktycznymi rozwiązaniami, jak pudełka na kości, które po obróceniu, dzięki specjalnej budowie, stają się podajnikami na kości i żetony, dzięki czemu łatwiej zapanować nad wielką ilością komponentów.

Oznacza to, że w pudełku znajdziecie mnóstwo kolorowych kości (ponad 120), a to nie wszystko bo kości podzielone są na kilka rodzajów, a do każdego mamy 7 różnych kart określających ich „moce” na dany wyścig. Do tego czekają na was, aż 4 tory.

Liczba graczy | Wiek graczy | Czas rozgrywki

Co w pudełku?!

^

4 plansze graczy

^

1 tor fanów

^

2 dwustronne plansze z torami wyścigów

4 różne tory wyścigów

^

4 żetony faz

^

8 pionków graczy

^

40 żetonów waluty

^

25 żetonów dobierania

^

12 pudełek na kości

Które posłużą także jako tacki podczas rozgrywki

^

56 kart zdolności

Po 7 do każdego koloru kostki

^

120 kostek

80 kolorowych kostek, 1 kostka pierwszego gracza, 40 kostek startowych

Zasady gry: wkrótce

nasze gry

Cubitos

Weź udział w ekscytującym wyścigu…

CUBITOS

Świetny, pełny emocji wyścig. Ponad 120 kostek i niepowtarzalna rozgrywka! Już w 2022 roku, Polska edycja światowego hitu.
Możesz kupić w przedsprzedaży na naszej stronie lub w najlepszych sklepach z grami planszowymi!