Cubitos: Ryzykowny Wyścig

Cubitos: Ryzykowny Wyścig jak nazwa sugeruje, jest to szalony wyścig zwariowanych postaci z sześciennego świata, w którym co chwila będziemy igrać z losem!

O Cubitos

Cubitos to gra dla 2 do 4 graczy na 30 do 60 minut, w którą mimo 10+ na pudełku spokojnie zagrają młodsi gracze. Prócz wspomnianego już wyścigu i mechaniki igrania z losem (Push Your Luck – znanego ze świetnej gry „Szarlatani z Pasikurowic”), mamy tu także budowanie zasobów kości (Dice/Pool Building) czyli kościanej odmiany lubianego Deck Buildingu znanego choćby z popularnej gry Brzdęk.

Oznacza to, że w pudełku znajdziecie mnóstwo kolorowych kości (ponad 120), a to nie wszystko bo kości podzielone są na kilka rodzajów, a do każdego mamy 7 różnych kart określających ich „moce” na dany wyścig. Do tego czekają na was, aż 4 tory.

Jak nie trudno się domyślić to wszystko oznacza, że gra ma przeogromną regrywalność, a możliwość własnego komponowania wyścigu, choć oczywiście można posiłkować się tymi z instrukcji, znaczy, że zawsze ustawimy rozgrywkę, tak by była dla nas jak najbardziej satysfakcjonująca. Tak samo jak podziwianie samego wyglądu gry, bo ta jest super kolorowa, z świetnymi ilustracjami i praktycznymi rozwiązaniami, jak pudełka na kości, które po obróceniu, dzięki specjalnej budowie, stają się podajnikami na kości i żetony, dzięki czemu łatwiej zapanować nad wielką ilością komponentów.

Liczba graczy | Wiek graczy | Czas rozgrywki

Co w pudełku?!

^

4 plansze graczy

^

1 tor fanów

^

2 dwustronne plansze z trasami wyścigu

^

121 kostek

(80 kolorowych kostek, kostka 1 gracza, 40 kostek startowych)

^

4 żetony fazy gry

^

8 pionków graczy

(po 2 na gracza)

^

65 żetonów

(waluta i dobierania kostek)

^

56 kart zdolności

(po 7 do każdego koloru kostek)

W Cubitos gracze wcielają się w uczestników corocznego Cube Cup, wyścigu strategii i szczęścia, aby wyłonić mistrza Cubitos. Każdy gracz ma biegacza na torze wyścigowym i zespół wsparcia, który jest reprezentowany przez wszystkie kości, którymi dany gracz dysponuje. W każdej turze rzucasz kośćmi i wykorzystujesz ich wyniki, aby poruszać się po torze wyścigowym, będziesz kupować nowe kości i będziesz korzystać z ich zdolności — ale musisz uważać, aby nie forsować szczęścia, bo możesz odnieść porażke!

Brodaty Boardgames

„Wow jak ta gra mnie pozytywnie zaskoczyła. Jest to idealna gra dla fanów gier wyścigowych i budowania talii znaczy się kości. Jest to też idealna gra dla wszystkich dice hoarderów.

Setki kombinacji i możliwości przygotowania gry sprawią że każda rozgrywka będzie wyglądała inaczej. Mechanika push your luck sprawia że za każdym razem jak przerzucamy kości czujemy ten element ryzyka. Jak wyjdzie to naprawdę czuć tą radość przy stole.

Cubitos jak najbardziej dostaje ode mnie kwadratową ósemkę. Jest to lekka gierka tak by się pośmiać i miło spędzić czas w gronie rodzinnym lub ze znajomymi. Niech sześcian będzie z wami.”

Ktherin Bin (Facebook)

Cubitos to gra wyścigowa w której zamiast budowania swojej talii będziemy budować swoje kości a w sumie rozbudowywać swoją pulę w coraz to lepsze kości które poprowadzą nas do zwycięstwa albo i nie. To od nas zależy jakie kości będziemy kupować i jak nimi zarządzać. Mechanika push your luck dodaje grze emocji ale i adrenaliny przed każdym rzutem. Ogromnym plusem jest także spora regrywalność – 2 dwustronne plansze, oprócz podstawowych kości mamy do wyboru 8 innych do kupienia, które mogą combosować ze sobą dzięki kartom a kart jest po 7 z każdego koloru kości więc kombinacji przygotowania rozgrywki są spore a każda będzie inna. Na pewno jest to idealna gra dla fanów gier wyścigowych oraz turlania kośćmi. Cubitos bardzo pozytywnie mnie zaskoczył i na pewno znajdzie się w naszej kolekcji.

Ostatnia Tawerna

Tak powinna wyglądać gra wyścigowa!

Gra się szybko i płynnie. Duża liczba kart umiejętności i kostek w połączeniu z czterema różnymi torami oraz bardzo dużym czynnikiem losowym powoduje praktycznie nieskończoną regrywalność. Prawdopodobnie w niejednej recenzji padnie określenie, że to „ostra jazda bez trzymanki” i tak jest w istocie.

nasze gry

Panie i Panowie przed Państwem cyrk…

Tyci akrobaci

Świetna gra zręcznościowa dla każdego! Już w listopadzie.
Możesz kupić w przedsprzedaży na naszej stronie lub w najlepszych sklepach z grami planszowymi!