Papierowe Morze

Kilka delikatnie złożonych kartek i cały morski świat budzi się do życia.

Mądrze dobieraj karty, wybierając odpowiedni z dwóch sposobów. Zagrywaj jedne dla specjalnych akcji, jak rozegranie dodatkowej tury, pozyskiwanie nowych kart czy podebranie z ręki przeciwnika. Zbieraj inne dla największych zestawów lub mnożników i trzymaj je ukryte na ręce.

W odpowiedniej chwili zakończ rundę by wyprzedzić przeciwników. Jesteś pewien swej dominacji w turze? Zaryzykuj i pozwól innym rozegrać jeszcze jedną turę, by zyskać dodatkowe punkty… lub je stracić!

Zdobądź wszystkie 4 Syreny i natychmiast wygraj całą grę, bez podliczania punktów!

Uruchamiaj akcje, zdobywaj punkty, ryzykuj i stwórz Papierowe Morze!

O Papierowym morzu

To gra karciana od 2 do 4 osób, w której głównym naszym zadaniem będzie zbieranie setów kart i zagrywanie akcji, by zdobyć jak najwięcej punktów w rundzie. W naszej turze będziemy dobierać karty na dwa sposoby, albo dobierzemy 2 karty ze stosu głównego, wybierzemy jedną, a drugą odłożymy na jeden z dwóch stosów kart odrzuconych, albo dobierzemy jedną widoczną z wierzchu jednego z dwóch stosów kart odrzuconych. Następnie będziemy mieć możliwość zagrania pary kart by wykonać ich akcję, a także możliwość zakończenia rundy, jeśli posiadamy minimum 7 punktów, zarówno z zagranych kart akcji, jak i posiadanych na ręku setów i mnożników.

Daną rundę możemy zakonczyć na dwa sposoby: natychmiast i wtedy wszyscy gracze zapunktują za zagrane karty akcji, sety, mnożniki i Syreny, lub jeśli jesteśmy pewni naszej przewagi punktowej, możemy zaryzykować i pozwolić przeciwnikom reozegrać jeszcze jedną rundę.

Jeśli zaryzykujemy i na koniec żaden z przeciwników nie zdobędzie więcej punktów, zdobywamy bonusowe punkty za najliczniejszy kolor w ręce, natomiast przeciwnicy punktują tylko za kolor. W przypadku gdy ktokolwiek, przebije nas choćby o jeden punkt, to punktujemy tylko za kolor, a pozostali gracze normalnie za swoje karty.

Po podliczeniu punktów sprawdzamy, czy któryś z graczy osiągnął wymaganą liczbę punktów, by zwyciężyć, jeśli nie to tasujemy wszystkie karty i zaczynamy kolejną rundę.

W grze jest też możliwość natychmiastowej wygranej, bez podlicznia punktów i niezależnie od rozgrywanej tury, jednak by tego dokonąć musimy posiadać wszystkie 4 karty Syren spośród 58 kart w talii.

Największe atuty Papierowego Morza:

  • szybka i prosta w zasadach rozgrywka
  • kilka możliwości punktowania i robienia kombosów
  • emocjonujący motyw igrania z losem na koniec rundy
  • kompaktowa wielkość pudełka
  • origami ilustrujące karty, stworzone specjalnie do gry
  • ColorADD system pomagający osobom z Ślepotą Barw

Liczba graczy | Wiek graczy | Czas rozgrywki

Co w pudełku?!

^

58 kart

w tym:

29 kart Zestawów – akcji

4 karty Syren

16 kart Zdobyczy Kolekcjonera

4 karty Mnożników Punktów

4 karty Pomocy

2 karty Pomocy ColorADD

 

^

Instrukcja

^

Notes do punktacji

(tylko w przedsprzedaży na naszej stronie)

Na_Radarze (Instagram)

„Wizualnie spodziewałam się czegoś większego niż kartonik, mieszczący się w dłoni.

Po jednej partii stwierdziłam już, że to dobra gra. Piękne grafiki i naprawdę sprytna rozgrywka. Zbieramy sety różnych kart, w większości są to pary, które po zagraniu odpalają nam dodatkowe akcje, mamy też większe sety muszelek lub ośmiornic. Najlepszy jest element Push Your Luck w momencie gdy uzbieramy 7 punktów z kart zagranych i tych które mamy na ręce, możemy zakończyć rundę i wtedy wszyscy dostają punkty, które uzbierali, lub dajemy graczom ostatnią szansę (rundę) bo stwierdzamy, że i tak nas nie przebiją.
Jeżeli wygramy dostajemy całość punktów, reszta graczy punktuje tylko za swój największy kolor. Nigdy nie wiemy, kto co ma na ręce, jakie zbiera sety i to jest najlepsze.”

Board Times

Papierowe Morze okiem Marcina z Board Times

„To gra tak lekka, tak losowa, że praktycznie gra się sama – a jednak nie mogę się od niej oderwać i ostatnimi czasy każde spotkanie planszówkowe obowiązkowo zaczynamy od partyjki w tę drobną karciankę.”

Games Fanatic

„Astrologowie ogłaszają Sezon Origami. Populacja papierowych morszczuków i bibułkowych rekinów zwiększa się. Na horyzoncie pojawiają się papierowe żagle, na wburzonych, morskich arkuszach pienią się celulozowe fale, a w błękitnej toni pluska się pływak z makulatury. To naprawdę piękny widok – nacieszcie nim oczy i wdychajcie życiodajny jod i starajcie się uzbierać jak najwięcej punktów.”

Propi z Games Fanatic

nasze gry

Keep the Heroes Out!

Rewelacyjna asymetryczna gra kooperacyjna, w której jako potworki bronimy skarbów przed podstępnym bohaterami! 

Drewniane meeple potowrów, piękne ilustracje lochów, prosta lecz wymagająca!